سازمان بورس تاسیس نوع جدید شرکت‌ها را تصویب کرد

سازمان بورس تاسیس نوع جدید شرکت‌ها را تصویب کرد

 

به گزارش پول نیوز، سعید زرندی از تصویب دستورالعمل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه در هیات مدیره سازمان بورس با تعامل وزارت اقتصاد و سازمان خبر داد و گفت: با توجه به روند تشکیل سرمایه طی دهه ۹۰، موضوع تقویت جریان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ملی و بزرگ از برنامه‌های مهم وزارت صنعت بوده که یکی از ابزارهای مهم تامین مالی این پروژه‌ها پذیره‌نویسی مردمی است.

وی افزود: شرکت پروژه‌ها پس از اخذ موافقت سازمان بورس نسبت به جمع آوری منابع مالی از طریق پذیره‌نویسی عمومی و انجام پروژه اقدام می‌کنند که این مهم ضمن تقویت روند سرمایه گذاری، امکان تضمین رشد اقتصادی و اشتغالزایی در سنوات آتی را نیز فراهم خواهد آورد.

زرندی ادامه داد: همزمان با طی مراحل تصویب موضوع در سازمان بورس، در وزارت صنعت اقدامات لازم جهت تعریف پرو‌ژه‌ها و تشکیل هیات موسس در سه ماه اخیر انجام شده و درحال‌حاضر پروژ‌ه‌ هایی در زنجیره سیلیکون متال، پوشاک، صنایع غذایی، خودرو و قطعات وابسته، صنایع معدنی و... تعریف و در حال طی مراحل لازم برای اخذ موافقت سازمان بورس برای تاسیس شرکت سهامی عام پروژه قرار دارند. انتخاب پروژه‌ها به نحوی بوده که با اجرای آنها و رسیدن به مرحله بهره‌برداری، آثار قابل توجهی در تکمیل زنجیره‌های تولید و تقویت ارزش افزوده پدیدار شود.

 

 

تاریخ دقیق:

2021-02-02 19:35:25

 

لینک مرجع:

https://www.poolnews.ir/fa/news/345547/سازمان-بورس-تاسیس-نوع-جدید-شرکت‌ها-را-تصویب-کرد

 

سازمان بورس تاسیس نوع جدید شرکت‌ها را تصویب کرد

بورس اوراق بهادار

 

اشتراک گذاری

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *